Як вибрати якісний посівний матеріал соняшника

Який посівний матеріал вибрати?

В останні роки на продукти переробки насіння соняшнику зростає попит. Експерти пов'язують таку тенденцію з ростом світового населення, попитом, що збільшується на основні продукти харчування та переглядом ставлення до маргарину, який помилково приймали за прийнятний замінник вершкового масла.

Зростання попиту зумовив і зростання цін на насіння соняшнику. Соняшник, на відміну від зернових культур, дуже вимогливий до природно-кліматичних умов.

Тому для підвищення врожайності соняшнику використовують тільки якісний посівний матеріал і передові сільськогосподарські технології.

Селекційна робота зі створення нових сортів і гібридів соняшнику спрямована на збільшення врожайності, і змісту масла в насінні, стійкість до посухи і хвороб соняшнику, що в кінцевому підсумку дає можливість поставити на ринок якісний посівний матеріал.

Вирощують нові сорти і гібриди при строгому дотриманні правил просторової ізоляції і агротехніки. Потім, на найсучаснішому обладнанні, отримані насіння соняшнику кращих сортів і гібридів проходять сортування.

Завдяки такому якісному і високотехнологічному відбору з'являються гібриди, які являють собою найкраще насіння соняшнику. Плюси на обличчя: генетична однорідність, велика технологічність, одночасне дозрівання.

Як правильно вибрати і купити посівний матеріал?

Як було сказано вище, соняшник є однією з найважливіших олійних культур. Для його вирощування використовуються в основному гібриди, які адаптовані до кліматичних умов конкретної області.

Самі ж гібриди - це результат дуже довгої селекційної роботи. Їх застосування дає якісний і великий урожай. На сьогоднішній день виведені основні види гібридів: панцирні, нізколузжістие, високоолійні. Всі вони стійкі до посухи.

Гібридний урожай соняшників на 10-15% перевершує звичайні сорти. На, що треба звернути увагу, щоб правильно вибрати і купити посівний матеріал?

По-перше, посевмат соняшнику ділиться на групи за термінами дозрівання:

Група Термін дозрівання
Ранньостигла 90-95 днів
Середньорання 100-105 днів
Середньостигла 108-112 днів
Середньопізні 116-120 днів

Також варто звернути увагу на масу 1000 насінин. Якщо вони гарної якості, то це приблизно 50 м

І, ще, важлива умова при покупці посівного матеріалу соняшнику:

• Вологість посівного матеріалу -10%;

• Домішки насіння інших рослин -15 шт / кг, бур'янів - 5шт / кг;

• Чистота посівного матеріалу - 98%;

• Кількість облущенних насіння - 3%;

• Схожість насіння - 85%;

• панцирні - 97%;

• Сортова чистота - 98%;

• Маса 1000 насінин - приблизно 50 г.

Однак, зараз у продажу безліч різних видів гібридів. Фермерам досить важко вибрати потрібний сорт, навіть дотримуючись всіх технічних даних. Адже перш ніж купити посівний матеріал соняшнику їм треба врахувати безліч чинників: конкретні умови вирощування, необхідні якості майбутньої продукції, фізико-хімічні властивості грунту та ін.

У таких випадках слід використовувати на посівних площах не один вид гібрида, а два або три. Такий підхід забезпечує рівномірний графік прибирання. Відповідно зменшуються втрати зерна.

У лісостеповій зоні України найкраще використовувати насіння раннього і среднераннего періоду дозрівання. Важливо, щоб він був стійкий до ложномучністой росі, фомопсису, сірчаної та білої гнилі.

Як доглядати за свежеубранного урожаєм?

Перш ніж доглядати за зібраним урожаєм, його треба спочатку виростити. Що для цього треба зробити? Вибрати грунт. Зазвичай - це лучно-чорноземи і чорноземи.

Посіяти оптимальну кількість насіння - 55-60 тис. Насіння на один га для гібридів, 35-45 тис насіння для сортів. Збільшення норми може призвести до сплеску різних захворювань за рахунок слабкого провітрювання посівів, а також до зниження врожайності через брак харчування. Щоб уникнути поширення такого злісного паразитує бур'яну, як вовчок, необхідно чітко дотримуватися сівозміни, де повернення соняшнику на ту ж площу має відбуватися не раніше ніж через сім років.

Дуже важливі терміни посіву (температура грунту повинна бути в межах 7-10 ° С) і глибина загортання насіння (5-7 см в залежності від фракції насіння).

І перш, ніж сіяти, в обов'язковому порядку, провести протруювання для захисту сходів соняшнику від ґрунтових патогенів, хвороб сходів, а також знизити популяцію шкідників. Для підвищення імунітету і стимуляції проростання насіння в протруєння додають стимулятори росту і антістрессанти.

Всі умови були дотримані і ми отримали прекрасний урожай. Але урожай соняшнику дуже вимогливий до умов зберігання. Якість насіння знижується при високих температурах. Змінюється їх хімічний склад жирів і білків.

Оптимальні умови - це 7% вологості і +10 градусів Цельсія і нижче. Масло низької якості виходить з насіння, які зберігалися при температурі + 20-25 градусів Цельсія.

Обов'язково урожай треба провітрювати. Умови вентиляції строго регламентуються. Також, потрібно впорядкувати насіння по олійності.

Найцінніше, що є в насінні - це вміст олії в них. У момент сушіння цей показник може знизитися. Все залежить від того, скільки вологи було в насінні, як вони зберігалися і як сушилися. Підвищити масличность можна за допомогою правильного налаштування сушильного апарату.