Аграрії висловлюють занепокоєння: як не дозволити озимому ріпаку перерости?

Озимй ріпак- рослина високотехнологічне. Знання, гроші і зусилля, вкладені землевласником в його вирощування повертаються зі сто процентною отдачей.Прі високоефективному дотриманні правил вирощування можна отримати в результаті врожайність понад 5,0 т / га. Проте в даний час українських аграріїв хвилює проблема ймовірного переростання їх посівів напередодні зимового сезону, що обгрунтовано гідро-термічними метеоумовами в більшості регіонів. Чи виживуть посіви в зимовья період залежить не тільки від погоди, а й від робіт вже восени, особливо в використанні регулятора росту добрив містять бор.

При вибудовуванні системи основний підживлення і позакореневого обробці озимого ріпаку головне прорахувати для кожного певного поля в кожному конкретному варіанті. Він залежний від грунту, погодних умов даного регіону та обраної Технолига по якій його вирощують.

"Але важливо не забувати що надлишкова підживлення азотними добривами восени і в початкові терміни посіву, може спровокувати зайві збільшення вегетативної маси. Ріпак швидше за все замерзне в зиму. Саме через це важливо проводити актуальну оцінку посівів і не випускати з уваги майбутні прогнози погоди в даному регіоні і за планом обприскувати рослини з використанням регуляторів росту і фунгіцидів ", - зазначив Олександр Мігловець керівний відділом з розвитку продуктів і сервісів ЗЗР в групі компаній UKRAVIT.

В даний момент група компаній UKRAVIT виробляє дуже ефективний фунгіцид, який діє системно і має регулятивні якості для того щоб обробляти посіви рапса- «Унікал».

Його регулятивні властивості включають в себе зниження довжини стебла і затримки росту вегетативної маси (клітини рослини вже не так швидко збільшуються), при цьому його зростання протікає фенофазу. Унікаль допомагає контролювати деякі грибкові хвороби, наприклад фомоз, альтернаріоз, борошнистою росою, які вже з'являються в першій фазі ріпаку на 3-4 листи. Восени, як правило, його витрата складає 0,7-1,0 л / га, - зауважив Олександр Мігловець.

"Але потрібно не забути і врахувати температуру і погодні умови, тому що майже всі триазола найбільш ефективно працюють при температурному режимі від +10 градусів. Оскільки в останні дні _ вночі температура опускається до +4 .. + 5 градусів), план регулювання посіву озимий ріпак варто змінити. За даних умов ми рекомендували б використовувати цілеспрямовано регулятор росту, наприклад «Берегиню», що містить хлормекват-хлорид, який відмінно діє при зниженні температури.- зазначив Олександр Мігловець.

"Нормою його застосування для озимого ріпаку восени буде 1,0-1,5 л / га. Головною причиною вибору норми витрати буде фаза в момент обробки і щільність рослин на 1 га. Отже препарат підходить в найменших дозах по фазі обробки в 3-4 листа і найкращою товщині рослин, а максимальна норма необхідна для посіву в ранній термін в фазі 5-6 листків і щільним стеблом. крім регулятора росту і фунгіцидів, для накопичення більшої кількості цукру для кращої зимівлі рослин, неодмінно потрібно використовувати «Авангард Р Бор» в нормі 1,0-1,5 л / га», - ут очняет Олександр Мігловець.